כללים וחוקים לשימוש נכון בפאסים

 1. הפאסים הינם אישיים, בלתי ניתנים להעברה ותקפים רק עם הצגת דרכון בתוקף.

 2. מרבית הפאסים לא ניתנים לשימוש על ידי תושבי אירופה, רוסיה וגרורותיה, תורכיה, מרוקו, אלג'יריה ותוניסיה.

 3. הפאס חייב להיות עטוף בכריכה הרשמית עם כל התנאים והחוקים המחייבים לפי האמנות הבינלאומיות. פאס ללא עטיפה הוא חסר ערך.

 4. פאס לצעירים מתחת לגיל 26 (ביום הראשון לתקפות הפאס). פאס לילדים מתחת לגיל 12 (ביום הראשון לתקפות הפאס). פאס חסכוני, "סייבר" לקבוצת אנשים (2-5) הנוסעים ביחד, הוא בתוקף לכל האנשים הרשומים על הפאס - עם הצגת הדרכונים - כל עוד הם נוסעים יחדיו.

 5. הפאסים תקפים למחלקה הרשומה על גבי הפאס. - למחזיקי פאס למחלקה ראשונה יש אפשרות לנסוע בשנייה ללא קבלת החזרים! מחזיקי פאס למחלקה שנייה הרוצים לנסוע במחלקה ראשונה, עליהם לשלם את ההפרש בין שתי המחלקות לפני העליה לרכבת.

 6. הפאסים תקפים לנסיעה ברכבות הממשלתיות וברוב הרכבות הפרטיות במדינות אירופה ע"פ הפירוט הרשום בפרסומים או על גבי הכריכה שהוא נמצא בתוכה. יש פאסים התקפים לנסיעה ע"פ רשימת המדינות המצוינות על גבי הפאסים.

 7. אם יש רכבות החוצות מדינות שאינן מכוסות בפאס, יש לקנות את הקטע של הנסיעה באותה המדינה לפני העליה לרכבת. הפאסים לרכבות אינם מקנים נסיעות חופשיות על חלק מחברות האוניות - עליהם יש לשלם תוספת מחיר.

 8. תוקף השימוש בפאס הוא עד 6 חודשים מיום ההנפקה, פקיד רשמי של חברת הרכבות חייב להכניס חותמת רשמית של תאריך תחילה וסיום השימוש בפאס. אסור להפעיל את הפאס באופן עצמאי.

 9. המחזיקים בפאסים גמישים רשאים לבחור את ימי הנסיעה שלהם בהתאם למספר הימים העומדים לזכותם לפי הרשום על גבי הפאס. לפני כל יום נסיעה על מחזיק הכרטיס להכניס את תאריך הנסיעה וזאת לפני העליה לרכבת!

 10. את התאריכים יש לרשום בעט כדורי בלבד (לא בעיפרון) רישום התאריך כדלקמן: 27 במאי = 27 / 05. ביום זה אפשר לנסוע באופן חופשי וללא הגבלה מחצות עד חצות אם הנסיעה מתחילה אחרי השעה 19:00 על רכבת לילה ישירה יש להכניס בתיבה את היום שלמחרת, והנסיעה בין 19:00 ל-24:00 ביום היציאה יהיה כלול בתאריך של יום המחרת.

 11. בכל הפאסים, אין אפשרות להתחיל את הנסיעה לפני 00:01 ביום הראשון לתקפותו או לסיימו דקה אחרי 24:00 ביום האחרון לתקפותו.

 12. מחזיקי הפאסים זכאים להנחות ולהטבות על אוניות, אוטובוסים או לנסיעות חינם. בקווים בהם הנסיעה היא חינם יש להכניס את תאריך הנסיעה בטבלאות הפאס לניצול היום הזה. במקרה של קבלת הנחות בלבד - אין צורך לנצל יום נסיעה בפאס.

 13. ברוב רכבות האיכות כמו IC, EC, ICE ועוד, אין צורך לשלם תוספות. אולם בחלק מהן יש לשלם תוספת כספית. במספר קטן ביותר של רכבות מיוחדות ופרטיות הפאס אינו בתוקף. יש לבדוק זאת לפני הנסיעה.

 14. הפאסים אינם מבטיחים מקום ישיבה ברכבת ולא באוניה. יש להזמין מקומות ישיבה מראש (ניתן להזמין כאן). יש מקרים בהם הזמנת המקום השמור היא מחויבת - יש לבדוק זאת לפני הנסיעה בתחנת הרכבת או בחברות האוניות חובה להציג את הפאס כאשר מזמינים מקומות שמורים.

 15. דמי הזמנה, שירותי הלינה ברכבות, ארוחות, שירותים נוספים על הרכבת, מיסי נמל, משלוח מטען וכדומה אינם כלולים במחיר הפאס ויש לשלמן בנפרד.

 16. אם הנוסע אינו מציג דרכון בר תוקף עם הצגת הפאס, לנציגי רשויות הרכבת יש הסמכות המלאה לדרוש תשלום מלא על הכרטיס, וקנס משמעותי על הפרת תקנון הנסיעה. שימוש בפאס שנעשה בו שינוי כלשהו או ניסיון לשינוי - ייחשב כניסיון זיוף, הפאס יוחרם באופן מיידי בנוסף לגביית קנסות בסך 100 יורו ומעלה.

 17. נסיעה בפאס שאינו בתוקף או בפאס שתאריך הנסיעה בו אינו מוכנס באופן ברור, במקום המיועד, ושיש בו שמץ של תחכום או התחכמות, נציגי רשויות הרכבת יגבו מעל 50 יורו קנס, וייגבה תשלום מלא על הנסיעה.

 18. אם הוכנס תאריך נסיעה שגוי - אסור לתקנו - יש להשתמש בתיבה הבאה - ואכן הפסדת יום נסיעה. אבל אם תיקנת - נציג הרכבת מוסמך להחרים לך את הפאס ולדרוש קנס של 100 יורו ויותר, בנוסך למחיר הנסיעה המלא - ואז הפסדת יותר.

 19. הפאסים אינם ניתנים להחזרה או החלפה אם אבדו או נגנבו או שהשתמשו בהם חלקית. אובדן או גניבה דינה כדין כסף מזומן שאבד או נגנב.

 20. אפשר לקבל החזר תוך חצי שנה מיום ההנפקה, רק על ידי ביטול הפאס על ידי רשויות מוסמכות של הרכבות באירופה, וזאת אם הפאס הוחזר או הוחתם לפני יום תקפותו. רק במקרים קיצוניים ובהצגת הוכחות נחרצות כמו חותמת בדרכון, כרטיס עליה למטוס, מסמכים רפואיים, תעודת פטירה וכד', ניתן לפנות במקרים יוצאים מהכלל לקבלת החזר. כל החזר כפוף תמיד לדמי ביטול של 15% ומעלה ולקיזוז דמי הרישום והמשלוח שלא יוחזרו בכל מקרה. הטיפול בהחזרים אלה לוקח חודשים רבים ויש להתאזר בסבלנות.

 21. חברות הרכבות המ המשתתפות בפאס אינן אחראיות לנזקים בגין שביתות, איחורים, אי עמידה בלוח זמנים, גניבה או איבוד מטען לא רשום או כוח עליון.

 22. המשרד המנפיק הוא מתווך בלבד בין החברות המסיעות באירופה ובין הלקוח ואינו נושא באחריות כלשהי הקשורה בהסכם הנסיעה באירופה.

 23. התחבורה המכוסה על ידי הפאסים כפופה לאמנות בינלאומיות.
  (Uniform rules concerning the contract for international carriage of passengers and luggage by rail" (CIV"
  במקרה של נסיעה בים, החוקים והתקנות התקפות הם אלה של כל חברה בנפרד ובהתאם לחוקיה.


אודותינו

מישראל לאיטליה, איטליה לצרפת, צרפת לשאר אירופה - ברוכים הבאים! יורופ ריילוויס לא יכולה לחכות כדי לקחת אתכם לנסיעה מרגשת ברכבת באירופה. אנו, כרטיס הכניסה שלך ליותר מ-15,000 יעדים ברחבי אירופה ויכולים למצוא לך את העסקות הטובות ביותר עבור כל מפעילי הרכבות הגדולים, כגון: יורוסטאר, TGV ,Thalys, ה-Renfe הספרדי ו-Trenitalia האיטלקי.

שירות רכישת כרטיסי רכבת באירופה בשותפות עם רייל יורופ, ספק הרכבות הותיק באירופה הנוסד ב-1893. לנוחותכם, ממשק פשוט ונוח המאפשר בתהליך קליל של מספר דקות, רכישה של מגוון כרטיסי רכבת בין היעדים המובילים והמבוקשים באירופה.

יורופ ריילוויס - Europe Railways המרכז לרכבות באירופה.

למה לבחור בנו

למעלה מ-3 מיליון תיירים בשנת 2022
המפיץ מספר אחד של כרטיסי נסיעה ברכבת.

מומחי נסיעות
מידע תיירותי אודות כל יעדי אירופה ופורום טיולים פעיל.

15,000 יעדים
כל אירופה, מקום אחד כדי לקנות את הכרטיסים שלכם!

רכבות באירופה +

קופונים חינם, מדריך לנסיעה ברכבת ועוד.

תשלום מאובטח

חברים בתכנית מסחר הוגן.

פרטי יצירת קשר